Vrtání

vrtáníV oblasti vrtání jsme schopni pokrýt jakoukoliv aplikaci, zejména díky našemu sortimentu vrtáků pro hluboké vrtání.

Jsme schopni dodat vrtáky pro vrtání až do hloubky 20× D bez vnitřního chlazení a bez přerušení cyklu vrtání v průměrech 1,6–12 mm. Jedná se o HSS Co vrtáky OSG s povlakem WXL, který je extrémně odolný vůči zahřívání, což je nesmírně důležité při hlubokém vrtání, kde už se chladicí kapalina nedostane k břitu vrtáku.

Dalším vynikajícím produktem jsou tvrdokovové vrtáky OSG s vnitřním chlazením pro vrtání až do hloubky 30× D s novým povlakem FX, který má výrazný vliv na životnost a bezproblémový průběh vrtání.

Samozřejmostí je kompletní řada tvrdokovových vrtáků  DUTCH pro hloubky vrtání 3× D, 5× D v provedení s vnitřním chlazením i bez vnitřního chlazení a pro hloubku vrtání 8× D a 12× D s vnitřním chlazením za velmi výhodné ceny.

vrtáníHSS vrtáky jsou zastoupeny kompletní řadou jak ze standardní HSS oceli, tak i ocelí s příměsí kobaltu 5% a 8%, případně povlakované vrtáky, speciálně pro vrtání do nerezových ocelí.

Velice výkonné jsou plátkové vrtáky TUNGALOY a PALBIT, v délce 2× D–5× D, opět s výběrem jakostí VBD pro vrtání všech typů materiálů.